header02
Diakonia Koszalin w Greifswaldzie PDF Drukuj Email

dzwonliturgiarazem 

W ubiegłą niedzielę, 6 maja 2012 roku w katedrze w Greifswaldzie odbyło się uroczyste nabożeństwo, w czasie którego po raz pierwszy zabrzmiał nowy dzwon św. Jana. Dzwon został ufundowany przez dr.Tessen von Heydebrecka – komandora Pomorskiego Zakonu Joanitów wraz z małżonką.

 

Fundatorzy zdecydowali, że na jednej ze ścian dzwonu, na wieńcu umieszczono nazwy ośrodków działań diakonijnych na Pomorzu: Stacja Diakonijna w Koszalinie oraz Diakonisches Werk Greifswald oraz znaki Pommersche Diakonieverein. Umieszczenie Diakonii koszalińskiej na dzwonie pokazuje jak znacząca jest wieloletnia współpraca z Ewangelickim Kościołem Pomorza zarówno na gruncie kościelnym jak i diakonijnym. Dodatkowym akcentem podkreślającym tą współpracę było uczestnictwo w tym historycznym wydarzeniu ks. Janusza Staszczaka, który wraz z ks. Bp. Dr Hansem – Jurgenem Abromeitem oraz proboszczem parafii katedralnej ks. Matthiasem Gurtlerem poprowadził niedzielną liturgię.

W tym podniosłym wydarzeniu na zaproszenie organizatorów uczestniczyli także: ks. Wojciech Froehlich z małżonką oraz Izabela G.- Sokołowska z mężem.

Dzwon św. Jana jest szóstym dzwonem w katedrze Św. Mikołaja w Greifswaldzie a umieszczona na nim nazwa " Stacja Diakonijna w Koszalinie" świadczyć będzie przyszłym pokoleniom o przyjaźni i dobrej współpracy.  

foto. I. M. Sokołowscy

 

znaczek-1pro

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

PODARUJ 1 %

Nasz cel: poszerzyć ofertę wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Czytaj więcej >>