header02
Nowa inicjatywa Diakonii Koszalin PDF Drukuj Email

infopunkt 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RAZEM INFOPUNKT

Nauka języka polskiego, wsparcie i praktyczna pomoc. Razem Infopunkt miejsce, które powstało z myślą o migrantach/cudzoziemcach mieszkających w Koszalinie i okolicach działa już przy koszalińskiej Parafii Luterańskiej.

W związku z rozszerzającym się procesem migracyjnym, który widoczny jest także w Koszalinie a także w odpowiedzi na apel Kościoła o "Gościnny Kościół", Diakonia Parafii Luterańskiej w Koszalinie wyszła z inicjatywą utworzenia i prowadzenia miejsca, które będzie praktycznym wymiarem tego apelu.

Infopunkt to miejsce, gdzie migranci mogą uzyskać specjalistyczną pomoc, gdzie i jak załatwić sprawy urzędowe, jakie są aktualnie dostępne warsztaty i projekty organizacji pozarządowych skierowane do migrantów i wiele innych potrzebnych wskazówek. Głównym założeniem projektu jest praktyczna pomoc: bezpłatny kurs języka polskiego, możliwość skorzystania z drukarki i z Internetu, giełda ofert mieszkań, pracy , oraz utworzenie grupy samopomocy i wsparcia w trudnych momentach dla osób dotkniętych doświadczeniem migracji.

Osoby pracujące i mieszkające w Polsce, dla dobrej adaptacji, integracji i znajomości praw i obowiązków, muszą posiadać podstawową znajomość języka polskiego, którą potem będą mogli doskonalić. Razem Infopunkt oferuje kursy języka polskiego dla cudzoziemców, które w praktyczny sposób zapoznają uczestników z słowami i zwrotami przydatnymi w życiu codziennym i w pracy.

Więcej informacji: www.razeminfopunkt.pl oraz na profilu Razem-Infopunkt dla migrantów/Разом- пункт інформації для мігра

 

    

 

 

znaczek-1pro

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

PODARUJ 1 %

Nasz cel: poszerzyć ofertę wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Czytaj więcej >>