header01

Wolontariat PDF Drukuj Email

 

Jeśli chcesz pomagać... przyjdź do nas!

Zanim zdecydujesz się być wolontariuszem odpowiedz sobie na kilka pytań, prostych, ale bardzo ważnych pytań:

1. czy masz trochę wolnego czasu?

2. co chcesz robić?

Jeśli już znasz dpowiedź na te pytania, możesz zacząć szukać miejsca dla siebie w "świecie wolontariatu".

Diakonia Koszalin jest organizacją pomocową o określonym charakterze. Dlatego poszukujemy wolontariuszy do określonych zadań. Nasi wolontariusze mogą pomagać osobom bądź rodzinom, które z jakiś względów tej pomocy potrzebują. Główną grupa odbiorców pracy wolontariuszy są osoby starsze. Pomoc tym osobom to przede wszystkim bycie z nimi, towarzystwo, wspieranie i motywowanie do aktywności. Można z nimi wyjść na spacer, czy po prostu porozmawiać. Często są to osoby samotne, brakuje im zwykłego kontaktu z drugą osobą. Często seniorzy mają dużo do opowiadania, ale brakuje im słuchaczy – może znają jakieś pasjonujące historie z czasów wojny czy chcieliby podyskutować o obecnej sytuacji politycznej, a po prostu nie mają, z kim.Chodzi również o prostą pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, wypełnianiu kwitków na poczcie.

No i oczywiście wolontariusz może pomagać dzieciom. Pomoc w zasadzie polega na zabawie z nimi, wypełnianiu im czasu wolnego. Można organizować im różnego rodzaju zajęcia – teatralne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne, majsterkowanie itp. Bardzo często dzieci w wieku szkolnym wymagają pomocy w lekcjach, korepetycji z różnych przedmiotów.

Jeśli ktoś nie chce pracować bezpośredni z ludźmi to może zainteresuje praca o innym charakterze np. obsługa strony internetowej. Może to być praca podczas obsługi imprez i projektów np. Śniadanie dla kobiet, Klub Kobiet, Szkółka niedzielna, ćwiczenia rehabilitacyjne itp. Można również zaangazować się w pracę na rzecz biblioteki, Reha-wypożyczalni oraz Secondhandu.

Wszystkim tym, którzy działają juz na rzecz Diakonii i Parafii w Koszalinie dziękujemy,  a tych, którzy chcieliby się zaangażować serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

znaczek-1pro

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

PODARUJ 1 %

Nasz cel: poszerzyć ofertę wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Czytaj więcej >>